“At some point, you just pull off the Band-Aid, and it hurts, but then it's over and you're relieved.”
- Looking for Alaska by John Green -

ABOUT

Seznamte se s...annejude

Přezdívka annejude je vlastně kombinací dvou jmen. Anne, nebo-li Anna, je jméno, pod kterým mě zná mé okolí. Jude (pokud se vám vybavila písnička Hey Jude od Beatles, tak jste na té správné cestě) je už soukromá záležitost mě a mé nejlepší kamarádky. Je to trochu oříšek na vysvětlování. Většinou to píšu s malým počátečním písmenem, což si většinou vysvětluju tím, že se snažím udržet jakousi rovnováhu:D Je to ale fuk.
Pocházím z maloměsta, které je od Prahy vzdálené přibližně 45 km, a je mi...narodila jsem se v dubnu 94, takže záleží na tom, kdy toto čtete. 
Nálady se u mě střídají jako počasí, tvrdím o sobě, že jsem milá a přátelská holka, introvert s občasnými extrovertními výkyvy, flegmatik říznutý s melancholikem, okořeněný malou dávkou cholerika a sangvinika. Občas dokážu mlčet celé hodiny, jindy, většinou s blízkými a kamarády, nevím, kdy zavřít pusu a přestat žvanit. Jo a jsem většinou ten člověk, kterého se kamarádi ptají, co by si měli přečíst.

BookAddiction - Bookworm's Bookish Place

Ve volném překladě Knižní závislost - Knihomolův knihomolský koutek, je přesně to, co vyjadřuje můj vztah ke knihám. Nedokážu si bez nich představit svůj život. Samozřejmě, že vedu i ten normální, ale zkrátka bez pořádné kupy knížek bych byla asi ztracená a nebylo by to ono. Názory na ně jsem psala i na svém starém, osobním blogu, kde se jim ale nedostávalo takového prostoru, jak jsem si představovala. Ovlivnily mě také stránky orientované na knihy (první byly asi Syki a její "Knižní doupě", Judit  její "My Alternative World of Books" a Abyss se svým "Knižním Nekonečnem").
Proto jsem přesídlila sem, kde se hodlám soustředit výhradně jen na literaturu. Najdete tu mé recenze na knihy, které jsem přečetla, příspěvky k různým meme a články tak nějak obecně související s knihami.

Knižní historie

I mou povinností, jako každého dítěte, bylo vyslechnnout a nechat si převyprávět kouzelné příběhy a pohádky, kde dobro zvítězí nad zlem. Na to si už moc nepamatuju, ale dodnes mezi mé největší oblíbence patří ta o  Červené Karkulce. Avšak mezi první knížky, které jsem si dokázala  už sama přečíst, patří kniha Heidi, děvčátko z hor, kterou jsem měla strašně moc ráda, četla jsem ji snad pořád dokola a nikdy mě  příhody Heidi a krásné ilustrace neomrzely. Jako další přišla na řadu série o mladičkém čaroději s jizvou ve tvaru blesku na čele - Harry Potter od J. K. Rowling. Vůbec se nestydím říct, že jsem jedním z těch "fantasmagorů", kteří na tom ulítávají.
Do nebezpečného světa detektivek a krimi mě uvedl Deaverův geniální Lincoln Rhyme a jeho případy, Doylův Sherlock Holmes a v neposlední řadě Slečna Marplová A. Christie. Další rozšíření oblasti mé čtenářské vášně a polaskání romantika uvnitř mě přišlo s romány od J. Austen, s Malými ženami od L. M. Alcott a s Jane Eyre od C. Bronte, díky nimž jsem objevila krásy historických románů.
A nakonec tu máme mou oblíbenou Meg Cabot. Byl to právě její Mediátor, který mě nalákal na YA fiction, plus na ty všechny nadpřirozené věci okolo. Navíc to byl asi Megin hrdina Jesse de Silva, kdo se stal mým prvním knižním idolem. Škoda, že takoví neexistují i mimo svět fantazie.

Autorská práva a zdroje

Vyhrazuji si plné právo na své názory a myšlenky. 
Všechny zde zveřejněné články jsou mojí prací. Věnovala jsem tomu svůj čas, vynaložila jisté úsilí. Nerada bych proto byla svědkem toho, že by se někdo chlubil mou prací a prohlašoval se za jejího autora. To, co by poté následovalo by bylo jen nepříjemné a nikomu by to nepomohlo. A věřte mi, že mě nechcete zažít, když jsem naštvaná. Proto by bylo moudré se nejdříve zeptat a požádat o  mé svolení, v krajním případě uvést alespoň zdroj, ale byla bych radši, kdybyste se nejprve optali mě. Je to přeci jen slušnost a nic vám to neudělá - já lidi zásadně nežeru:D

Anotace jsou oficiální a převzaté ze stránek nakladatelství.
Pokud není uvedeno jinak, pocházejí obrázky většinou z google.com, deviantart.com, weheartit.com nebo oficiálních stránek nakladatelství, autorů a knih.

Děkuju za vaši pozornost a pochopení:)