“At some point, you just pull off the Band-Aid, and it hurts, but then it's over and you're relieved.”
- Looking for Alaska by John Green -

Posuď knihu podle obalu (#1)

on neděle 27. března 2011

Týdenní meme pořádané Syki.

NENASYTNÁ
- MEG CABOT -


Anotace
Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže!

•••
Mám ohromnou radost z toho, že u nás tahle kniha z pera mé oblíbené Meg Cabot přeci jen vyjde.
Objevilo se kolem toho jisté nejasnosti, kdy bylo vydání Insatiable/Nenasytné nejdříve potvrzeno, takže se to bralo za hotovou věc a čeští fanoušci MC se začali těšit, když se jednoho dne objevila zase zpráva, že nic takového Knižní klub nemá v plánu. No, jsem ráda, že šlo o nějaké nedorozumění a vše se vyřešilo, takže se můžeme v dubnu těšit na český překlad.

Ačkoliv česká obálka nepřekoná původní originál, musím uznat, že se tentokrát Češi činili a cover vypadá docela dobře. Hlavně ty krvavě rudé šperky a zvolený font. Sice mi tam chybí ta svůdnost, která vyzařuje z americké verze, a moc toho o příběhu nevypovídá, ale jak říkám, většina nečekala takto dobrý přebal knihy.

Za informace děkuji My BeLoved Books a Lili.en.

0 komentářů :

Okomentovat