“At some point, you just pull off the Band-Aid, and it hurts, but then it's over and you're relieved.”
- Looking for Alaska by John Green -

Posuď knihu podle obalu (#10)

on neděle 4. září 2011
Týdenní meme pořádané Syki.

NICK A NORAH - AŽ DO OCHRAPTĚNÍ
- RACHEL COHN & DAVID LEVIATHAN -


Anotace:

"Můžeš na pět minut předstírat, že jsi moje holka?“ ptá se Nick Norah, když mezi návštěvníky klubu uvidí svou bývalku. A právě takovým klišé začíná příběh dvou mladých lidí, jejichž životní cesty se náhle protnou a trochu kodrcavě pak spolu pokračují.
Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů. Norah je dívka, která má pocit, že víc problémů by nedokázal řešit ani tým specialistů v pentagonu. A jediná společná noc v New Yorku. A najdete v ní všechno – zoufalství, touhu, odpuštění, zklamání. Jsou tu rodiče, s kterými je nutné nějak vyjít, jsou tu přátelé, s nimiž vyjít je někdy těžší než zdolat Mt. Everest. A je tu kluk a holka, kteří pro jednou nechtějí nic jiného než být sami sebou, nepředstírat, na nic si nehrát, ani se snažit s kýmkoliv vyjít. A je tu láska, vztek a nekonečný seznam písniček. A je to příběh, který si prostě musíte přečíst.

•••

Dnes jsem se rozhodla tento příspěvek věnovat zbrusu nové české obálce knihy, která by měla brzy vyjít u nakladatelství CooBoo. Když říkám zbrusu nové, tak to tak i myslím, protože první náhled a oficiální anotaci nám poskytla Teresinha.
Musím říct, že se mi přebal moc líbí. Mám slabost pro černobílé fotografie a tady v kombinaci s růžovou to působí velmi pěkně a něžně a provedení nápisu je jak třešničkou na dortě. Podle mě tento cover předčil i samotný originál.

0 komentářů :

Okomentovat